Z czym się wiąże zastrzeżenie znaku towarowego?
Poprzez znak towarowy rozumie się taki zapis słowny, graficzny, z wykorzystaniem logotypu, kompozycji przestrzennej, hologramu, dźwięku lub multimediów, który – w rozumieniu potocznym – pozwala odróżnić towary jednej firmy od produktów drugiej. Pomyślne zastrzeżenie znaku towarowego sprawia, że znak ten zyskuje dodatkowe cechy. Po pierwsze: staje się składnikiem aktywów przedsiębiorstwa, po drugie: może podlegać wycenie wartości. Po trzecie, może stanowić element obrotu, m.in. poprzez sprzedaż, darowiznę, aport czy licencję.
Masz dodatkowe pytania dotyczące znaku towarowego lub innych elementów własności przemysłowej przedsiębiorstwa? Umów się na spotkanie w Kancelarii.
Pomoc prawna w zakresie rejestracji znaku towarowego
Planujesz w swojej firmie rejestrację znaku towarowego? Skorzystaj z doświadczenia ekspertów prawa własności przemysłowej i skontaktuj się z naszą Kancelarią. Skutecznie przeprowadzimy Cię przez każdy z kroków procedury zgłoszeniowej. W ramach świadczonych usług oferujemy m.in. audyt ochrony praw własności intelektualnej w Twojej firmie: zarówno w zakresie własności przemysłowej, jak i praw autorskich, dzięki czemu sprawdzisz aktualny stan zabezpieczeń praw w Twojej firmie oraz poznasz nasze rekomendacje.
Czystość znaku towarowego
Przeprowadzimy także badanie czystości znaku towarowego przed rozpoczęciem procedury zgłoszeniowej.
Usługa ta jest swego rodzaju próbą generalną przed zgłoszeniem znaku. Dzięki niej oszczędzisz czas i pieniądze. Ważnym elementem jest także przeprocesowanie rejestracji znaku towarowego – naszym doświadczeniem wspieramy zarówno w procesie zastrzeżenia znaku towarowego w Urzędzie Patentowym RP (UPRP), jak i w Urzędzie Unii Europejskiej ds. Własności Intelektualnej (EUIPO), jeśli planujesz w swojej firmie zabezpieczenie praw do znaku towarowego na terenie całej Unii, jak również w WIPO, jeśli planujesz działania poza terytorium UE.
Zadzwoń do nas po niezobowiązującą wycenę usługi rejestracji Twojego znaku!
Rejestracja znaku towarowego – kompleksowa usługa
W ramach rejestracji znaku towarowego oferujemy badanie „czystości” znaku towarowego, polegające na sprawdzeniu, czy istnieją zarejestrowane znaki towarowe identyczne lub podobne do znaku, który ma być zgłoszony w danych klasach. Badanie to pozwala określić podmioty, które mogą zgłosić sprzeciw do danej rejestracji.
Doświadczony zespół Kancelarii proponuje również analizę i rekomendację klas oraz analizę i rekomendację sposobu rejestracji – również w zakresie podmiotu, na który powinien być zarejestrowany znak.
Reprezentujemy naszych Klientów przed urzędem w postępowaniu zgłoszeniowym oraz w ramach postępowania sprzeciwowego.
W zakresie rejestracji znaku towarowego nasi prawnicy oferują również monitoring znaku. W ciągu roku od dnia decyzji o rejestracji cyklicznie sprawdzamy, czy podmioty trzecie nie zgłaszają identycznego lub podobnego znaku do ochrony.
Dodatkowo możemy zaproponować reprezentację w postępowaniu sprzeciwowym zainicjowanym przez właściciela znaku monitorowanego.
Napisz do nas i zastrzeż znak towarowy już dzisiaj!
Rejestracja znaku towarowego – korzyści dla Twojej firmy
- Wzrośnie renoma i prestiż Twojej firmy jako podmiotu na rynku, który troszczy się o swoje interesy i zyskasz pierwszeństwo wyboru wśród kontrahentów, którzy w relacjach biznesowych cenią sobie zaufanie. Uzyskasz prawo do korzystania z symbolu ® (registered)..
- Otrzymasz urzędowo potwierdzoną ochronę prawną. Rejestracja znaku towarowego w ramach określonego zakresu terytorialnego daje ochronę na 10 lat. Czas trwania ochrony można przedłużyć tak, aby być wyłącznym podmiotem uprawnionym do korzystania z zarejestrowanego znaku towarowego.
- Twoja firma może zostać zweryfikowanym uczestnikiem programów typu Amazon Brand Registry, Strefa Marek Allegro czy eBay Verified Rights Owner Program. Bez zastrzeżenia znaku towarowego Twojej firmy nie dołączysz do powyższych stref e-commerce. Jeśli Twoja firma ceni sobie możliwość rozwoju, zwłaszcza na rynku online, rejestracja znaku towarowego daje możliwość wykorzystania potencjału działalności.
- Zastrzeżenie znaku towarowego to tarcza zabezpieczająca przychody i chroniąca przed nieuczciwą konkurencją. Rejestracja znaku towarowego czyni go elementem obrotu. Na wartość znaku wpływa renoma firmy, jej popularność czy rząd przychodów. Marka, jako zarejestrowany znak towarowy, staje się też