Podatek od przychodów z nieujawnionych źródeł instytucja, której kształt prawny został zakwestionowany przez Trybunał Konstytucyjny i zostanie gruntownie zmieniony.

Zadzwoń do nas
+48 784 ... Pokaż numer
Podatek od przychodów z nieujawnionych źródeł

Podatek od przychodów z nieujawnionych źródeł 

Kancelaria Pakulski świadczy profesjonalne usługi w zakresie prawa podatkowego, postępowań podatkowych, kontroli skarbowej, spraw karno-skarbowych, w tym również w zakresie podatku od przychodu z nieujawnionych źródeł dochodów. Nasze usługi adresowane są do: 

  • osób potrzebujących profesjonalnego wsparcia w sprawach podatkowych i karno-skarbowych, 
  • przedsiębiorców, w tym spółek, osób fizycznych prowadzących indywidualną działalność gospodarczą, jak również nowych, wchodzących dopiero na rynek startup-ów, 
  • wspólników spółek, członków zarządu i kadry menadżerskiej, 
  • osób kupujących lub sprzedających nieruchomości. 

W ramach praktyki Kancelarii nasi prawnicy reprezentują Klientów w ramach postępowań prawnych w zakresie opodatkowania przychodów, które nie znajdują pokrycia w ujawnionych źródłach przychodów lub pochodzą ze źródeł, których Klient nie ujawnia. 

Pomoc wobec nieujawnionych dochodów 

W pierwszej kolejności proponujemy ustalić, czy podatnik w danym roku kalendarzowym uzyskał przychody, które nie znajdują podstawy rozliczenia w ujawnionych źródłach (tzw. przychody z innych źródeł). We wszystkich sprecyzowanych przypadkach określana jest wysokość tej kwoty. Porównywana jest wartość wydatków poniesionych przez Klienta w danym roku podatkowym oraz wartość zebranego w tym roku mienia jako suma wartości poszczególnych składników w stosunku do przychodów opodatkowanych lub wolnych od opodatkowania z poprzednich lat.  

Na tej podstawie przygotowywana jest fachowa dokumentacja przedprocesowa oraz nakreślane są dalsze ramy współpracy w zakresie reprezentowania Klienta w przypadku kontroli podatkowej i postępowania podatkowego związanego z podatkiem od nieujawnionych dochodów. Sporządzane są również niezbędne środki odwoławcze zaskarżające decyzje organu podatkowego, które w konsekwencji służą stronie w postępowaniu sądowym lub administracyjnym celem doprowadzenia do zmiany lub uchylenia orzeczenia związanego z nieujawnionymi dochodami Klienta. 

Organ podatkowy a nieujawnione dochody 

Organ podatkowy uprawniony jest do przyjęcia, że podatnik osiągnął przychody z innych źródeł lub takich, których nie ujawnił, jeżeli stwierdzi, że poniesione przez niego wydatki nie znajdują pokrycia w ujawnionych źródłach przychodów oraz w zgromadzonych wcześniej zasobach finansowych. W takich przypadkach podatnik powinien niezwłocznie odprowadzić należyty podatek. Należy również pamiętać, że oprócz kary pieniężnej może być wytoczony proces karno-skarbowy, gdzie podatnikowi grozi może grozić wysoka grzywna, a nawet kara pozbawienia wolności. 

Możliwe jest uniknięcie 75% podatku od dochodów nieujawnionych, jednak warunkiem uzyskania ulgi jest solidne udokumentowanie źródła przychodów. Ustawa PIT jasno definiuje przychody podatnika, które nie znajdują pokrycia w legalnych i ujawnionych źródłach oraz te przychody, które pochodzą ze źródeł przychodów nieznanych lub nielegalnych. Nasi prawnicy sprawdzą, czy jest możliwość niepłacenia daniny lub zapłacenia podatku w niższej wysokości. Zadzwoń do Kancelarii, a zaproponujemy spotkanie w celu omówienia szczegółów. 

Usługi Kancelarii Pakulski w zakresie dochodów nieujawnionych 

Świadczymy następujące usługi w zakresie dochodów nieujawnionych: 

  • profesjonalne doradztwo prawne przedprocesowe, które przede wszystkim związane jest z zabezpieczeniem przyszłych interesów Klienta w zakresie prawdopodobnego wszczęcia postępowania podatkowego dotyczącego nieujawnionych dochodów; 
  • występowanie w formie reprezentanta Klienta w przypadku kontroli podatkowej i postępowania podatkowego związanego z opodatkowaniem przychodów nieznajdujących pokrycia w ujawnionych źródłach lub pochodzących ze źródeł nieujawnionych (przychody z innych źródeł); 
  • sporządzanie środków odwoławczych zaskarżających decyzje organu podatkowego w postępowaniu podatkowym w zakresie opodatkowania dochodów nieujawnionych oraz w trakcie późniejszego odwołania sądowo-administracyjnego. 

Skontaktuj się z nami w celu rozpoczęcia współpracy. Jesteśmy dostępni od poniedziałku do piątku w godzinach 9-17. 

Dlaczego Kancelaria Pakulski? 

Kancelaria Pakulski funkcjonuje na rynku od wielu lat. Jesteśmy zorientowani przede wszystkim na potrzeby Klienta i zapewniamy maksymalną ochronę Jego interesów. Wieloletnia praktyka w bieżącej obsłudze prawnej różnych przedsiębiorstw oraz Klientów indywidualnych zdobyła mnóstwo pozytywnych opinii. Wszechstronne wykształcenie prawnicze gwarantuje profesjonalne porady prawne oraz kompleksową pomoc prawną.  

Zachęcamy do współpracy. W zakresie nieujawnionych źródeł dochodów pomogliśmy już wielu przedsiębiorcom. Pozwól zadbać o interesy Twojej firmy! 

Ostatnie artykuły na ten temat
Jak korzystnie przeprowadzić roczne zeznanie przedsiębiorcy?
Nietypowe koszty uzyskania przychodu dla spółek i jdg
Podatkowe pułapki spółek komandytowych
Nieujawnione źródła dochodów – komu grozi kara i w jakim wymiarze