Prawnik po godzinach

# prawnik po godzinach – prezenty z przymrużeniem oka

# prawnik po godzinach – prezenty z przymrużeniem oka

Znacie ten słynny akademicki dowcip o prawnikach? Po czym można poznać prawnika? – Po niczym, sam na pewno Ci o tym powie.

Skoro już mamy ten sarkastyczny wstęp za sobą… przejdźmy do kolejnej edycji artykułów z  cyklu #prawnik po godzinach, wersja świąteczna, a jakże! Mamy dla Was propozycje trzech prezentów idealnych dla prawników, trochę… z przymrużeniem oka ;).

  1. Kubek

Poza bieganiem na salę sądową nasz zawód bardzo mocno i nierozerwalnie łączy się z godzinami spędzonymi przed komputerem, a jak komputer… to i kawa by się przydała. Zdarza się, że nie jedna, a kilka. Jeśli macie w swoim otoczeniu Panią mecenas, która pije duże ilości kawy (a mówię Wam, ja nie znam takiej która by nie piła, a uwierzcie mi trochę tych prawników w swoim życiu poznałam), może warto byłoby jej sprawić kubeczek z fajnym napisem, jak na przykład „Jeśli chodzi o prawo to ja mogę doczytać”, albo „Piękna i mądra? To musi być prawniczka”. Takie kubki mają w swojej ofercie na przykład Panie mecenas z Prawnicy kochają inaczej (www.prawnicykochająinaczej). Żeby nie było, że tutaj jakieś dyskryminacje wprowadzam, to śpieszę z wyjaśnieniem, że Panowie mecenasi też kubeczki lubią! No tylko może ten napis „Piękna i mądra…” to bym sobie odpuściła…

  1. Koszulka

Na co dzień prawnicy muszą wyglądać elegancko. Mężczyźni ubrani są zazwyczaj garnitury, kobiety w garsonki, spodnie w kant lub stosowne sukienki. Jest to niejako wpisane w nasz zawód, tak jest profesjonalnie i oczywiście tak być powinno. Ale… jak jest taki piątek… na przykład przed Wigilią, kiedy nie ma już żadnych umówionych spotkań, kiedy wszyscy zaprzątnięci są jedną jedyną myślą, a mianowicie jak ogarnąć święta w tym roku (!),miło byłoby zamienić garnitur na fajny, luźny T-shirt. Na przykład z napisem „Jestem najlepszym prawnikiem na świecie”. Wiecie, jak samoocena skacze wtedy w górę?

Jeśli chodzi o damską koszulkę, to służymy pomocą! W ramach naszej akcji #legallyfashionable wciąż możecie dostać naszą koszulkę z autorską grafiką Anny Halarewicz, wystarczy tylko, że na Instagramie oznaczycie swoje zdjęcie hasztagiem #legallyfashionable i napiszecie jaki jest Wasz wymarzony prezent pod choinką J. Pamiętajcie, żeby zrobić to na publicznym profilu, żebyśmy mogli to zobaczyć! JTaki prezent gwarantowany od nas dla Was na święta, ale śpieszcie się, bo liczba koszulek maleje z każdym dniem!

Zdradzę Wam mały sekret, ale cii… nie mówcie nikomu. W ramach akcji #legallyfashionable szykujemy dla Was coś ekstra! Będzie nowa, autorska grafika bardzo zdolnej artystki, a przedmiot, na którym będzie ona umieszczona jest nieodłącznym elementem każdej damskiej garderoby. Jeśli się domyślacie co to może być, napiszcie nam o tym koniecznie w komentarzach!

  1. Książka

Książki są takim prezentem, który jest z jednej strony banalny, a z drugiej jest to klasyk, który zawsze się obroni. W tym zestawieniu mam dla was dwie propozycje książkowe. Jedna to zbiór niezwykłych prawniczych opowieści, jak czytamy na stronie wydawnictwa „zawsze śmiesznych, choć czasem strasznych” napisana przez mecenasa Jacka Dubois – „Koktajl z paragrafów”. Słyszałam o niej dużo dobrego i przymierzam się do jej zakupu!

Druga propozycja to obowiązkowa pozycja dla wszystkich blogerów i instagramerów – ogólnie twórców internetowych. Jeszcze się nie domyślacie? Nadróbcie zaległości i koniecznie przeczytajcie książkę mecenas Agnieszki Witońskiej – Pakulskiej „Prawo dla twórców internetowych”. Napisana lekkim i prostym językiem przeprowadzi Was przez trudne prawne zagadnienia związane z tworzeniem treści w Internecie.

To już koniec moich prezentowych propozycji. Oczywiście są to propozycje prezentów dla tych, którzy mają do siebie dystans. Nie od dziś pokutuje opinia, iż nasz zawód jest nudny, a my sami nie mamy nic ciekawego do powiedzenia, a już na pewno nie mamy poczucia humoru! Nic bardziej mylnego ;). Powiem Wam w tajemnicy, że nasz zespół bardzo by się cieszył z takich prezentów J.

Wesołych Świąt, oby udało się Wam odpocząć. A między Świętami a Nowym Rokiem zaglądnijcie do nas na bloga, szykujemy nowy wpis 

Komentarze
Artykuły pokrewne
Dyrektywa Omnibus – czego dotyczy i jakie zmiany niesie?
BMW M Town – usunięty spot kampanii
# prawnik po godzinach – prezenty z przymrużeniem oka
#Prawnik po godzinach – filmy i seriale